Kredyt na wesele – tak czy nie?

Wesele to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego człowieka. Jeśli zdecydowaliśmy się na wesele, to znaczy, że znaleźliśmy miłość i chcemy z najbliższymi świętować rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Wiemy jednak, że wesele niestety nie należy do najtańszych przedsięwzięć. Szczęściarze mogą liczyć na pomoc rodziców. Co jednak zrobić, jeśli rodzice nie mogą nam pomóc, a marzymy o pięknym weselu? Z pomocą przychodzi kredyt na wesele. Czy to jednak dobre rozwiązanie?

Statycznie wesele na około 70 osób to koszt od 20 do 50 tyś, czyli niestety naprawdę dużo. Rzadko zdarza się, żeby młodzi ludzie na początku swojej drogi życiowej dysponowali taką gotówką. Są oczywiście wyjątkowi, jednak przyjmijmy, że co prawda oszczędności mamy, jednak stanowią one zaledwie część wymaganej kwoty. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się wziąć kredyt na wesele. To dobrze czy źle?

Kredyt na wesele – tak

Jeśli od zawsze marzyliśmy o wielkim weselu, białej sukni, eleganckim garniturze i zabawie z bliskimi do białego rana, to tak jak każde marzenia, i te warto spełnić. Wesele najczęściej mamy raz w życiu i z pewnością nigdy go nie zapomnimy. To duże przeżycie i wyjątkowy dzień, więc warto zadbać o to, żeby wszystko odbyło się tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Możemy część kwoty pokryć sami, a na pozostałą część z kredytu gotówkowego. Wiele banków oferuje teraz naprawdę korzystne oprocentowanie. Na pewno część kwoty zwróci się z prezentów weselnych, więc do spłaty zostanie pewnie niewielka rata, jednak musimy liczyć się z tym, że przez kilka lat będziemy musieli ją spłacać.

Kredyt na wesele – nie

Kredyt na wesele ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Wiele osób uważa, że młodzi ludzie nie powinni zaczynać nowej drogi życia z takim obciążeniem, jakim jest kredyt na wesele. Nie wiemy co przyniesie nam przyszłość, a rata co miesiąc, czy tego chcemy czy nie, musi zostać spłacona. Taki kredyt może sprawić, że z czasem zaczniemy źle wspominać nasze wesele, skoro będzie naszym zobowiązaniem finansowym jeszcze przez wiele lat. Zwolennicy tego, żeby nie brać kredytu na wesele, proponują, żeby zrobić mniejszą imprezę weselną albo poczekać z weselem i zebrać potrzebne pieniądze.

Dodaj komentarz