Niedziela wolna od handlu – jak spędzić wolny czas?

Wolna niedziela od handlu to przywilej dla wielu osób, które wcześniej musiały iść do pracy. Jednak zamknięte galerie handlowe, supermarkety czy drobne sklepy, mogą być problematyczne dla tych, którzy przywykli do robienia zakupów w niedzielę. Co więc robić z wolnym czasem, którego nie da się już poświęcić na chodzenie po sklepach? Oto kilka propozycji na spędzanie niedzieli niehandlowej!

Wyjazd za miasto

Skoro wszystkie sklepy zamknięte, jeszcze mniej trzyma Cię w mieście! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruszyć za miasto i odkrywać okoliczne atrakcje. Na pewno jest miejsce, o którego istnieniu od dawna wiesz, ale wciąż nie było czasu, aby je odwiedzić. Dzika przyroda, lokalne zabytki czy inne atrakcje – niedziela niehandlowa to świetny czas na zwiedzanie okolic!

Kulinarna przygoda

Sklepy spożywcze są zamknięte, ale restauracje, kawiarnie czy cukiernie, chętnie ugoszczą wszystkich miłośników dobrego jedzenia. Szczególnie jest to dobry pomysł na niedzielę niehandlową, jeśli nie masz w lodówce nic ciekawego do jedzenia. Poświęć więc wolną niedzielę na wypad do wybranej restauracji. Kto wie, być może odkryjesz nowe smaki, które przypadną Ci do gustu!

Kulturalna niedziela

Muzeum, kino, opera, a może teatr? Niedziela niehandlowa to zamknięte sklepy, ale nie instytucje kulturalne. Możesz więc wybierać wśród bogatej oferty rozmaitych wydarzeń artystycznych. Jeśli szukasz nowych wrażeń, wybierz rodzaj rozrywki, której jeszcze nie znasz. Jeśli od lat próbujesz wybrać się do teatru, ale ciągle coś stoi Ci na przeszkodzie, niedziela wolna od handlu będzie świetnym dniem, aby przeżyć ten pierwszy raz!

Błogie lenistwo

Zamknięte sklepy i galerie handlowe to też doskonały pomysł, aby odetchnąć po całym tygodniu i nie mieć szczególnie ważnego zajęcia. Drzemka, oglądanie seriali, wylegiwanie się na kocu w parku czy przegląd wybranych gazet i magazynów? Żadna forma spędzenia wolnego czasu nie jest zła, jeśli przynosi Ci relaks i pozytywnie nastraja na nadchodzący tydzień – także w niedzielę wolną od handlu.

Dodaj komentarz