O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Pierwsza randka to niezwykle stresujące wydarzenie. Chcemy wypaść jak najlepiej, więc martwimy się o każdy szczegół. Dokładnie planujemy to gdzie pójdziemy, w co się ubierzemy i…o czym będziemy rozmawiać. Oczywiście pierwsza randka to żywioł, ale warto wiedzieć o czym na pewno nie rozmawiać na pierwszej randce, a co może zaciekawić naszego rozmówcę.

Pierwsza randka jest wyjątkowa. Powoli zaczynamy przechodzić na kolejny etap znajomości i nie możemy doczekać się tego, co przyniesie los. Pierwsza randka to także możliwość sprawdzenia czy spodoba nam się wspólne spędzanie czasu, czy nie zabraknie tematów do rozmów i przede wszystkim, czy dopasujemy się do siebie charakterami. Nie musimy być tacy sami, ważne, żeby szanować siebie wzajemnie i szanować to, co lubi druga osoba.

Randce możemy pomóc zachowując się odpowiednio. Zadbajmy o to, żeby miejsce nie było pospolite, tzn., że randka w Mc Donaldzie raczej nie będzie dobrym pomysłem. Tak samo nie sprawdzi się ubranie w stylu dresy i stara czapka z daszkiem. Na randkę powinniśmy ubrać się schludnie, ale i bez przesady – nie zmieniajmy swojego stylu ubierania gwałtowanie, bo druga osoba może pomyśleć, że coś jest nie tak. Generalnie jedną z najważniejszych zasad jest brak udawania. Skoro doszło do randki, to znaczy, że podobacie się sobie tacy, jacy jesteście.

O czym nie rozmawiać na randce?

Ważniejsze od tego o czym rozmawiać na randce jest to o czym nie powinniśmy na niej rozmawiać. Oto lista kilku tematów, których na randce poruszać nie powinniśmy:

Byli partnerzy

Choroby

Upodobania seksualne

Seks

Polityka

Religia

Poza tym na randce nie powinniśmy krytykować nikogo ani niczego w sposób chamski albo obraźliwy. Nie wiemy przecież wszystkiego o drugiej osobie, a w ten sposób możemy ją/jego niechcący urazić. Lepiej skupić się na takich tematach jak:

Filmy i seriale

Książki

Gotowanie/kulinaria

Podróże

Zabawne historie z życia

Marzenia i plany (ale nie te związane z rodziną i gromadką dzieci. Nie chcemy przecież odstraszyć drugiej osoby już na pierwszej randce)

Dodaj komentarz