Olsztyn – co warto zobaczyć odwiedzając stolicę Warmii i Mazur

Jeśli nigdy nie byliście w Olsztynie to uprzejmie donosimy – straciliście naprawdę wiele. Stolica Warmii i Mazur nie bez powodu nazywana jest Miastem drzew i jezior. Olsztyn jest nie tylko piękny, ale przede wszystkim oferuj turystom naprawdę wiele atrakcji. Podpowiadamy co warto zobaczyć w Olsztynie i uwierzcie nam na słowo – zakochacie się w tym mieście na zawsze.

Olsztyn to miasto położone w okolicy rzek, jezior i lasów. Powietrze tutaj jest niesamowicie czyste, a okolica sprzyja spacerom i ładowaniu akumulatorów. Bez względu na to czy chcemy odwiedzić Olsztyn ze względu na jego niesamowity klimat, czy planujemy obracać się głównie na niesamowicie urokliwej starówce z wieloma pubami i restauracjami – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Stare Miasto

Głównym puntem na liście miejsc do zobaczenia jest oczywiście olsztyńskie Stare Miasto. Możemy tutaj podziwiać niesamowitą architekturę np. urokliwe kolorowe kamienice. Oprócz tego znajdziemy tutaj wiele restauracji z przepysznym regionalnym jedzeniem (ale nie tylko, miłośnicy pizzy i hamburgerów również znajdą coś dla siebie wiele ciekawych miejsc) oraz pubu z lokalnymi, oryginalnymi piwami. Na rynku Starego Miasta bardzo często spotkać można olsztyńskich artystów, którzy umilą nam spacer muzyką albo zaprezentują inny, oryginalny talent.

Zamek

Na Starym Mieście znajduje się również Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie w stylu gotyckim. To imponująca budowla z pięknym dziedzińcem, na który wstęp mają wszyscy zwiedzający. Jednak polecamy kupić bilet i zwiedzić w środku cały zamek – gwarantujemy, że będzie co oglądać.

Plaża Miejska

Nie ważne czy zwiedzamy Olsztyn latem, zimą, jesienią czy wiosną to miejsce zawsze będzie dobrym wyborem. Plaża Miejska to wielki kompleks restauracji nad jeziorem. Możemy zacząć od obiadu w jednej z nich, a później udać się na spacer molem albo wokół jeziora lub jeśli pozwala na to pogoda rozsiąść się wygodnie na piasku i delektować się świeżym powietrzem.

Lasy

W Olsztynie jest bardzo wiele leśnych ścieżek spacerowych. Polecamy Bartąg, Gutkowo, Zatorze – w tych dzielnicach znajdziemy kilka naprawdę ciekawych ścieżek leśnych. Pamiętajmy jednak o tym żeby nie zapuszczać się w las zbyt daleko. W olsztyńskich lasach coraz częściej można spotkać dziki, mimo, że z reguły nie są to groźne stworzenia, to lepiej unikać spotkania z nimi.

Dodaj komentarz