Pielęgnacja skóry suchej

Swędzi Cię skóra i każdego dnia towarzyszy Ci uczucie ściągnięcia? Nawilżasz, a mimo to skóra cały czas jest sucha? Zobacz czy pielęgnujesz swoją suchą skórę odpowiednio!

Skóra sucha wymaga nie tylko nawilżenia, ale przede wszystkim nawodnienia. Warto też zastanowić się czy na pewno mamy suchą skórę. Bardzo często sucha skóra to skóra tłusta, która została przesuszona używaniem nieodpowiednich kosmetyków. Jednak bez względu przyczynę, każdy rodzaj skóry suchej wymaga odpowiedniej pielęgnacji, innej niż w przypadku ceru tłustej czy mieszanej. Wielu osobom wciąż się wydaje, że w przypadku cery suchej wystarczy nałożyć grubą warstwę kremu nawilżającego i problem zniknie. Niestety, nic bardziej mylnego. Pielęgnacja skóry suchej stanowi nie lada wyzwanie. Najlepiej omówić problem z kontekście 3 kroków:

Krok 1 – Odpowiednie nawodnienie

Sucha skóra najczęściej informuje nas o problemach z nawodnieniem całego organizmu. Pielęgnacje skóry suchej dobrze więc zacząć od „wodnej dyscypliny” – wypijanie 2 litrów wody dziennie to naprawdę konieczność, jeśli chcemy poprawić stan skóry. Pamiętajmy o tym, że kawa i herbata działają na niekorzyść skóry, lepiej więc je ograniczyć. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju soki owocowe, ale te samodzielnie przygotowane. Dużo wody zawierają ogórki, arbuzy i brzoskwinie, dobrze więc wprowadzić je w miarę możliwości na stałe do swojego jadłospisu.

Krok 2 – Dobre kosmetyki

Dobre kremy nawilżające to takie, które nie zostawiają na skórze tłustego filmu i nie zapychają porów. Najlepiej szukać takich z jak najbardziej naturalnym składem. Kremy na bazie naturalnych składników np. ziół, olejów i kwasów (głównie hialuronowego) pomogą skórze odzyskać odpowiedni poziom nawilżenia. Cera sucha wymaga także zastosowania żelów do twarzy dedykowanych dla cery suchej, kosmetyki do cery tłustej będą ją za bardzo wysuszały. Lepiej zrezygnować z  gruboziarnistych peelingów i postawić na te enzymatyczne. Zimą i jesienią polecane jest używanie kremów ochronnych bez wody w składzie, a latem kremów z filtrem.

Krok 3 – Redukcja stresu

Hindusi wierzą, że to, jak wygląda nasza cera odzwierciedla stan naszego ducha. Można na to spojrzeć w ten sposób, że wszelkie stresy, których doświadczamy odbijają się na naszym organizmie, czyli i na samym wyglądzie cery. Cera osoby zestresowanej jest bardziej sucha, ma więcej zmarszczek, a taka osoba wygląda na szarą i zawsze zmęczoną. Pozbywając się stresu, albo ucząc sobie z nim radzić, zrobimy naszej skórze najlepszy prezent.

Dodaj komentarz