Recepta na udany związek

Co to tak naprawdę znaczy „mieć udany związek”? Czy chodzi o to, że dwie osoby idealnie się dogadują i nigdy się nie kłócą? Otóż okazuje się, że nie. Udany związek to taki, w którym partnerzy szanują siebie nawzajem i razem pracują nam tym, żeby ich związek był taki, jaki chcą, żeby był. Jaka jest więc recepta na udany związek?

Wiele osób myśli, że nad związkiem nie trzeba pracować. Jesteśmy razem, więc co trzeba robić więcej? Wszystko na pewno samo się ułoży, a miłość wystarczy. Niestety nie. Udany związek to taki, nad którym od początku pracujemy. Kiedy jednak na chwilę zbłądzimy, to warto przypomnieć sobie kilka ważnych zasad, które razem tworzą receptę na udany związek.

Szacunek

Trzeba szanować się od samego początku aż do końca. To znaczy, że nie możemy sobie wybierać momentów, w których się szanujemy. Bezwzględnie musimy sobie okazywać szacunek zawsze, nawet wtedy, kiedy jesteśmy na siebie bardzo źli. To oczywiste, że czasami emocje biorą górę, jednak zawsze warto się dwa razy zastanowić zanim coś powiemy. Nie bez powodu mówi się, że słowami można zranić tak, jak nożem. Nie da się cofnąć raz wypowiedzianych słów, warto więc pamiętać o tym, że na pierwszym miejscu zawsze jest szacunek.

Konstruktywne kłótnie

Kłótnie to nic złego. Pomagają oczyścić atmosferę i dzięki temu nie gromadzimy w sobie negatywnych emocji. Jednak kłótnie powinny być konstruktywne, to znaczy, że nie mamy absolutnie prawa do obrażania się. Nie powinniśmy też przywoływać zdarzeń sprzed kilku lat. Nie ma to żadnego sensu, a tylko niepotrzebnie zrani drugą osobę. Kłóćmy się więc o to, czego konkretnie dotyczy dana sprawa.

Czas razem

Jeśli dwie osoby nie spędzają czasu razem, to prędzej czy później oddalą się od siebie. Tak naprawdę to wspólnie spędzony czas uczy nas życia razem, a nie obok siebie. Nie chodzi tu o leżenie na kanapie, ale jeśli obydwoje lubicie to robić to czemu nie. Może jednak warto razem próbować czegoś nowego? Dobrym pomysłem będzie pójście do restauracji, kina czy teatru.

Dodaj komentarz