Seriale, które po prostu trzeba zobaczyć

Długie wieczory najlepiej spędzić przy dobrym serialu. Czy może być lepsze połączenie niż koc, chipsy, wino, ciepła herbata i serial, który pozwoli nam oderwać się nieco od trosk życia codziennego? Nie ma, pod warunkiem, że będzie to naprawdę dobry serial. Oto kilka podpowiedzi co warto obejrzeć, kiedy na stole stoją już chipsy, a herbata zaczyna stygnąć.

Dom z papieru

Można śmiało powiedzieć, że ten serial stał się już kultowy. Słynne „Bella ciao” śpiewają już fani na całym świecie, a maski Dalego, element najbardziej kojarzący się z serialem, sprzedają się w ogromnej ilości egzemplarzy. Serial opowiada o grupie przestępców, która pod wodzą niejakiego Profesora, dokonuje napadu na…więcej nie zdradzimy, sami musicie to zobaczyć. Serial obfituje w częste zwroty akcji, a bohaterowie to ludzie z krwi i kości, których życiowe historie nie raz nas rozbawią lub wzruszą do łez.

The 100

Serial w klimacie post apokaliptycznym. Wiele lat temu ziemia została skażona, a Ci którzy ocaleli, walczą o swoje dalsze przetrwanie w kosmosie. W wyniku eksperymentu dowódcy wysyłają na ziemie 100 przestępców, którzy mają sprawdzić czy ziemia nadaje się już do zamieszkania. Okazuje się jednak, że kosmici nie są na Ziemi całkiem sami…W serialu znajdziemy wszystkiego po trochu, wartką akcję, oryginalne kostiumy i ciekawych bohaterów. Nie zabraknie również refleksji nad losem naszym i planety, na której mieszkamy. Serial próbuje odpowiedzieć na pytanie „ile jest w stanie zrobić człowiek, żeby przetrwać?”

Ania, nie Anna

Serial lekki i przyjemny, w sam raz na poprawę nastroju. To must watch dla każdego miłośnika rudowłosnej Ani z Zielonego Wzgórza. Serial to luźna adaptacja powieści, chociaż główne wątki pokrywają się z książkami Montgomery. Nie zabraknie zabawnych historii, pięknych kostiumów i niesamowitych krajobrazów, a małej Ani po prostu nie da się nie lubić.

Glitch

Jeden z bardziej oryginalnych seriali. Pewnego dnia otwierają się groby, wychodzą z nich ludzie i…nie pamiętają, że umarli. Wyglądają dokładnie tak jak za życia, każdy ich widzi, a oni sami nie wiedzą co się stało i dlaczego nikt nie może się dowiedzieć, że dopiero co wstali z grobu. Serial typowo psychologiczny, dotyka ważnych tematów życiowych np. co byśmy zrobili jeśli ułożyliśmy sobie życie z inną osobą, a w drzwiach nagle staje nasza druga połówka, która wiele lat temu … umarła. Czy umielibyśmy odnaleźć się w nowej rzeczywistości?

Dodaj komentarz