Trzy najlepsze bajki dla dzieci w wieku 3-5 lat

Czasami zdarzają się sytuacje, że dzieci muszą przez jakiś czas zostać w domu. To oczywiście  nie znaczy, że muszą wtedy całe dnie spędzać przed telewizorem albo komputerem. Jednak w sytuacjach kryzysowych dobrze mieć w zanadrzu przygotowaną bajkę, żeby rozładować napięcie spowodowane siedzeniem w domu i sprawić dzieciom radość.

Bajki – nie taki wilk straszny, jak go malują. Dobre bajki nie tylko zabawiają, przede wszystkim uczą nowych umiejętności, ciekawego postrzegania świata i interakcji międzyludzkich. Dzieciom poniżej trzeciego roku życia lepiej nie puszczać bajek, ich oczy i układ nerwowy nie są przygotowane do odbierania takiego nadmiaru bodźców. Jednak dzieci w przedziale wiekowym 3-5 lat spokojnie mogą obejrzeć w ciągu dnia jedną półgodzinną bajkę. Dłuższą bajkę można puszczać we fragmentach, ograniczając w ten sposób czas spędzony przed ekranem.

 Oto 3 najlepsze bajkowe propozycje:

Króliczek Bing

Bajki o króliczku Bingu trwają około 8 minut, dzięki temu małe dzieci są w stanie skupić na nich swoją uwagę od początku do końca. To zabawne historie, w których mały króliczek i jego przyjaciel Flop przeżywają różne przygody, które zawsze dobrze się kończą. W tych bajeczkach Bing i Flop uczą dzieci jak skonstruowany jest świat, opowiadając np. o konieczności mycia zębów, sprzątania po sobie, przeproszenia, jeśli zrobiło się coś złego itp.

Świnka Peppa

Wyjątkowość bajek o śwince Peppie polega na tym, że rodzina świnki nie jest idealna. Tata ma lekką nadwagę, mama nie wygląda jak Barbie, a młodszy brat czasami płacze i ciągnie za włosy. To normalna rodzina, taka jak każda. Dzięki temu dzieci uczą się, że w życiu nie zawsze wszystko układa się tak, jak chcemy, ale najważniejsza zawsze jest rodzina. Peppa przeżywa śmieszne przygody z przyjaciółmi i bratem Georgem, np. czekając niecierpliwie na wróżkę zębuszkę, dowiaduje się, że trzeba myć zęby.

Smok Edzio

Smok Edzio specjalizuje się w rytmicznych i zabawnych piosenkach dla dzieci. Jest pulchny, czerwony i niesamowicie sympatyczny. Teledyski są dostosowane do dzieci pod względem graficznym i tematycznym. Można tutaj znaleźć takie przeboje jak. Ta Dorotka, Stary niedźwiedź mocno śpi, Jesteśmy jagódki i Koła autobusu kręcą się. Edzio zawsze objaśnia dzieciom o czym są piosenki, dzieci temu nawet najmłodsi wszystko zrozumieją.

Dodaj komentarz